Sorter Sistemleri

Otomatik ayrıştırma sistemleri (Sorter)
Sorter, dağıtım ve sipariş yapınıza bağlı olarak güvenilir, verimli, çok yönlü, yer ve zaman kazanmaya yönelik ayrıştırıcı bir sistemdir.

E- ticaret sorter; küçük, hafif, farklı ebatlarda ve şekillerde ürünleri rahatlıkla ayrıştırabilir. E- ticaret sorter; küçük kutular, hazır giyim ürünleri, e-ticaret ürünleri, ayakkabı kutuları, spor giyim, kozmetik, farmakolojik vb. ürünlerin ayrıştırılması için  uygun yapıdadır.

Sorter Projelerinde dağıtılacak ürün, kanal sayısı, yerleşim alanı, dağıtılacak ürün çeşitliliği, birim zamanda dağıtılacak ürün sayısı gibi konular çok iyi irdelenerek projelendirilmesi ve uygun sistemin belirlenmesi gerekmektedir.

Farklı sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda farklı sorter sistemleri geliştirilmiş olup, genel olarak sorter sistemlerinin bir üretim alanında Ayrıştırma, Sayım, Kontrol, Sevkiyat, Yönlendirme ve Kalite gibi işlemleri gerçekleştirir

Tüm ambalaj(koli, plastik, cam vs.) tipleriyle uyumlu olarak çalışabilmekte ve gelecekte bu yönde olabilecek değişikliklere karşı çözüm olabilmektedir.

Toplam maliyeti düşüktür.

Yükleme ve boşaltma kapasitesini arttırır.

Az yer kaplar.

Güvenlidir. Taşınacak ürünlere zarar vermez.

Crossbelt Sorter, Shoe Sorter, Split Tray Sorter, Slide tray sorter, Switch/Divert Sorter, Narrow Belt Sorter olmak üzere ürün ve operasyona göre sorter çeşitleri bulunmaktadır.